Game Of Thrones’ta Arianne Martel Neden Çıkarıldı

tarafından FantasGEEK
374 views

Game of Thrones, kitaplarda en popüler kadın karakterlerden biri olan Arianne Martel’i çıkarmıştı. İşte karakterin analizi ve diziden neden bulunmadığı.

Game of Thrones, kitap serisinde yer alan en çekici kadın karakterlerinden birini kesti. David Benioff ve D.B. Weiss, George RR Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarına dayanarak 2011’de Game Of Thrones’u yaptı. Anında dünyanın en popüler dizilerinden biri oldu, ancak diziyi izleyen herkes Martin’in kitaplarındaki olaylardan haberdar değildi.

TV dizileri öncelikle Stark, Targaryen, Lannister ve Baratheon gibi asil ailelere odaklandı. Tabii ki, zamanla, Büyük Evler’den daha fazla karakter tanıtıldı, ancak romanlarda daha da fazlası vardı. Bununla birlikte, kitaplardaki büyük karakterlerin hepsi TV uyarlamasına giremedi. Kitap serisinde Game of Thrones’a hiç girmeyen popüler bir karakter Arianne Martell idi.

Game Of Thrones'ta Arianne Martel Neden Çıkarıldı

4. sezonda Martell Hanesi, Kral toprakları’nda Oberyn Martell ve Ellaria Sand’ın varlığıyla önemli bir alt alan haline geldi. Myrcella Baratheon daha önce bir sadakat eylemi olarak Martell Hanesi ile evlenmek için Dorne’a gönderildi. Oberyn’in ölümünden sonra Jaime Lannister, Myrcella’yı almak için Dorne’a gitti ve burada Prens Doran Martell ile karşılaştı. Doran’ın en büyük çocuğu Arianne’nin katılacağı tahmin ediliyordu, bunun yerine Trystane, kitaptaki kardeşi TV dizisinde yer aldı. Birçok kitap okuyucusu, Arianne’nin olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.

Arianne Martell’in Taht Oyunları Kitaplarındaki Rolü

Dorne Prensi’nin en büyük çocuğu olan Arianne, Güneş Mızrağı’nın ve gelecekteki Dorne Prensesi’nin varisiydi. Kargaların Ziyafeti’nde POV karakteri olarak görev yaptı ve bunu gelecek olan Kış Rüzgarında tekrar yapacak. Arianne, üstün davranmaya çalışan erkeklere karşı durduğundan, güçlenme duygusu ile son derece zeki ve kurnaz olarak tasvir edilir. Dorn’un alt konusu, kitap serisinde TV dizisinde olduğundan çok daha büyüktür. Bir noktada, Arianne kardeşi Quentyn’in Dorne’nun varisi olarak yerini alması için bir plan olduğundan endişeliydi, bu yüzden Myrcella Baratheon’a Yedi Krallığın tacını alması için komplo kurdu.

Arianne, Myrcella’yı kaçırmaya çalıştı, ancak Tarranary Hanesi ile Lannisterlardan intikam alma planlarını açıkladığında Doran tarafından engellendi. Doran, Arianne’yi Viserys Targaryen ile evlendirmeyi planladı, ancak ölümünden sonra Quentyn’in Viserys’in kız kardeşi Daenerys Targaryen ile evlenmesine karar verildi. Arianne şu anda Dorne Prensesi olmaya devam ediyor, ancak Quentyn’in Mereen’de öldüğü açıklandı. Kış Rüzgarları’nda Arianne, Doran’ın kız kardeşi Elia’nın yaşayan oğlu Aegon Targaryen hakkındaki gerçeği araştırmak için babası tarafından gönderilecek.

Game Of Thrones'ta Arianne Martel Neden Çıkarıldı

Arianne Martell Neden Game Of Thrones’tan Çıkarıldı

Arianne’nin Game of Thrones’taki yokluğu, büyük olasılıkla, Benioff ve Weiss’in Martin serisini uyarlarken karşılaştığı zaman kısıtlamasından kaynaklandığı söylenebilir. Kitaplar Westeros dünyasında büyük ölçüde genişlerken, TV dizileri hikayeleri daha öz hale getirmek için belirli ailelere odaklanmaya çalıştı. Dorne ve Martell Hanesi kendine yer bulduğu noktalarda, genel hikaye için önemli değildi ve Demir Taht mücadelesi üzerinde önemli bir etkisi yoktu. Doran ve Trystane suikastlarının yanı sıra Oberyn, Kum Yılanları ve Ellaria’nın ölümlerinden sonra, Dorne hikayesi sona erdi ve Martell Hanesi’nin görünmeyen bir üyesi Dorne Prensi oldu. Arianne ve Martell Hanesi, komplo için daha zorunlu gibi göründüğünden Martin’in gelecekteki romanlarında durum böyle olmayacak.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.