Birds of Prey İlk Gösterim Sonrası Tepkiler

tarafından FantasGEEK
0 yorum 283 views

Warner Bros / DC bir kez daha Marvel ağırlıklı sinematik bir evrende yerini bulmaya çalışıyor. Suicide Squad (2016) çoğu için bir hayal kırıklığı oldu. Wonder Woman (2017) şaşırtıcı bir şekilde iyi tepkiler aldı. Justice League (2017) bir dizi sahne probleminin ardından ekranlarda sendeledi. Aquaman (2018) 1,1 milyar dolardan fazla para kazandı ve bazı incelemelere rağmen küresel gişe başarısı elde etti. Shazam! (2019) Dc’nin Marvel olmaya başladığı nokta. Bu arada, Joker ‘se DC’nin hala DC olduğunu gösterdiği muhteşem bir film oldu.

DC evreninin geleceği, büyük ölçüde devam filmlerine bağlı kalmaya devam ediyor. Bunların arasında, James Gunn’un The Suicide Squad, Aquaman 2, Wonder Woman 1984 ve İngiltere’de çekime yeni başlamış olan Matt Reeves’ten bir Batman filmi.

İlk sırada Birds of Prey, Harley Quinn ve arkadaşları var. Önümüzdeki hafta sinemalara geliyor ve ilk gösterimi dün yapıldı. Hali hazırda eleştirmenler Birds of Prey hakkında ki düşüncelerini internette paylaştılar. Eleştirmenlerden gelen ilk yorumlar çok olumlu. Film çok beğenilmiş.

Birds of Prey İlk Gösterim

Birds of Prey hakkında ki genel fikir birliği: çılgınca, eğlenceli bir aksiyon, komik ve sürprizlerle dolu olduğu yönünde.

Margot robbie’nin Harley’i Suicide Squad’ın, birkaç parlak noktasından biriydi ve seyirciler rolüne geri dönmesini bekliyorlardı. Ayrıca James Gunn’un The Suicide Squad’ında da yer alacak.

Birds of Prey bir ekibi konu alıyor olsada, büyük ölçüde Harley Quinn’in gösterisi ve kargaşa odaklı çizgi roman karakteri son Deadpool filminde bir oyuncu tarafından çok iyi bir şekilde canlandırıldı. Peki ama Birds of Prey, Deadpool’un başarısını yakalayabilecek mi ?

Birds of Prey Son Derece Şiddet Dolu

İlk önce, Birds of Prey çocuklarla gitmek isteyeceğiniz bir çizgi roman filmi değil. Deadpool filmleri gibi, Birds of Prey’de bol miktarda kaba dil ve genellikle Saw filmleri ve benzerleri için ayrılmış şiddet türleriyle 18 yaş üzerine uygun bir filmdir.

Reddit kullanıcısı Peter_P, Birds of Prey’in gençler için ne kadar uygunsuz olduğunu açıkladığı filmin uzun bir incelemesini yayınladı.(Ne yazık ki şuan yazar tarafından kaldırılmış durumda) “Bu şimdiye kadar gördüğüm en korkunç ana akım çizgi roman filmi olabilir” diye yazdı. “Bir yüzün açık, kırık kemiklerin dilimlendiğini, kulak zarlarının patladığını, kulağın kanadığını görüyorsun. Çok fazla küfür de var.”

Birds of Prey İlk Gösterim

“Bu gerçekten çocuklar için uygun olmayan bir film. Oldukça acımasız. Sanırım gençler buna bayılacak.” Reddit kullanıcısı kargaşanın ne kadar keyifli olduğundan da çok etkilendi. “Suicide Squad’dan çok daha iyi,” diye yazdı. “Şakalar daha komik … Ewan McGregor’un şovu çaldığını düşündüm. Cassandra Cain’i oynayan aktris de şaşırtıcı derecede iyiydi.”

Letterboxd üzerinden, Goyov kullanıcısı kaçınılmaz Marvel karşılaştırmasını yaptı, “DC, Deadpool’unu Galaksinin Koruyucuları grup kimyası aracılığıyla buldu. Gerçekten eğlenceli, kıç tekmeleyen bir kadın grubu.”

Bu kıç tekmeleyen kadınlardan bahsetmişken, kullanıcı Paula Aguilar Barradas ise şöyle diyor:

“GÜÇ
Film pek mantıklı değil. Ama tüm hayatım boyunca sebepsiz yere kavga eden adamlarla ilgili filmler izledim. Ve şimdi, herhangi bir nedenden dolayı bazı kıçları tekmeleyen kızları izlemek sizi güçle dolduruyor.
Güçlenmek böyle mi hissettiriyor ?
Bu saçma filmleri izlerken erkeklerin hissettiği bu mu?
DAHA FAZLA VER BANA!”

Birds of Prey İlk Gösterim Sonrası Tepkiler

Birds of Prey Çok Eğlenceli

Genel olarak, Birds of Prey’ e yapılan yorumlar şimdiye kadar olumludur, İlk gösterim seyircilerinin büyük çoğunluğu Suicide Squad’dan çok daha üstün olduğunu ve hatta en az Wonder Woman kada iyi olduğunu düşünüyor! Birbirine bağlı DC Genişletilmiş Evrendeki en iyi filmler arasında. (Bahsedilen izleyiciler, DC’nin diğer filmlerinden tamamen ayrı olduğu anlaşıldığı için Joker’i bu tartışmaların dışında bırakma eğilimindeydi.)

Birds of Prey İlk Gösterim

Letterboxd kullanıcısı HardGoreAlice : “Margot Robbie Harley Quinn kadar şaşırtıcı… Black Mask olarak Ewan harika, karakter sadist ve acımasız ve kötü adamların tüm özünü aktarmayı başardı … iyi bir film, DC’nin en iyilerinden biri. “

LetterBoxd kullanıcısı NoirPhoenix : İlk gösterimde kafa karıştırıcı bir düzenlemeye ve biraz düz bir kötü adama sahip olmasına rağmen, Birds of Prey süper kahraman filmleri alanında yeni bir bakış açısı getiriyor. Birds of Prey daha fazla çekiciliğe, daha güçlü bir oyuncuya sahip olduğu ve hala DCEU’ya bağlı olduğu için” dişi Deadpool “a indirgenmemelidir.

Son olarak, Lokesh Raju isimli kullanıcı kısaca film hakkında ki düşüncesini şu şekilde belirtti:

“MCU IS DEAD.”

Harley Quinn ve arkadaşlarının, MCU’nun tabutuna son çiviyi çakabileceğinden şüpheliyiz ancak Justice League’in çarpıcı başarısızlığından sonra DCEU’nun rota düzeltmesinin tam hızda olduğuna dair herhangi bir şüphe varsa, Birds of Prey bu şüpheleri giderecektir. Film, 7 Şubat 2020’de kapılarını seyirciye açıyor.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.