Kahraman Veya Süper Kötü Olmayan Marvel Süper İnsanları

tarafından FantasGEEK
0 yorum 265 views

Marvel Universe, kahraman veya kötü adam olmak istemeyen süper insanlarla doludur ve Marvel hayranlar bu süper insanların güçleriyle ne yaptıklarını asla tahmin edemezler.

Marvel Comics’teki radyasyon kazaları sayesinde Marvel Universe insan üstü güçlü varlıklarla doludur. Ancak, bu süper insanların hepsi Kaptan Amerika gibi bir kalkan taşımak ya da Doktor Doom gibi dünyayı ele geçirmek istemiyor.

Birçoğu, kendini süper kahramanlar ve süper kötüler ile ilişkilendirilen tüm aksiyon ve büyük maddi hasardan uzakta sıradan bir yaşam tarzını tercih ediyor. Tabii ki, bu süper insanların bir kostüm giymeyi tercih etmedikleri için güçlerini kullanmak istemedikleri anlamına gelmez.

Birçoğu, aşağıdaki örneklerin gösterdiği gibi, insanüstü güçlerini günlük yaşamda kullanmanın çok yenilikçi ve yaratıcı yollarını buldu.

The Unlimited Class Wrestling Foundation (UCWF)

Marvel Kahramanları

İnsanüstü gücünüz varsa, ancak Avengers veya Fantastic Four’un yeterince büyük bir maaş(veya herhangi bir maaş) sunmadığını düşünüyorsanız ne olur? Hala biraz süper güçlü bir egzersiz yapmak istiyorsanız, The Unlimited Class Wrestling Foundation’a (UCWF) katılmak tam size göre olabilir! The Thing # 28’de tanıtılan UCWF, Las Vegas’ta güreş organizatörü Ed Garner tarafından kuruldu. Hem The Thing gibi süper kahramanlar hem de Armadillo gibi süper kötü adamlar da dahil olmak üzere pek çok süper insan, vakıf için çalıştı. Daha önce UCWF’de mutantlar, uzaylılar, Eternallar, hatta Deviantlar bile dövüştüğü için işe alma konusunda ayrımcılık yaptıkları söylenemez.

Ağırlık sınıflarının bir güreşçinin kilosuyla değil, ton olarak ne kadar ağırlık kaldırabileceği ile belirlendiği bu organizasyona katılmak için oldukça güçlü olmalısınız. En düşük ağırlık sınıfı 2 ton, ancak bu yeterince “muhteşem” olmadığı için aşamalı olarak artıyor. Ağırlık şampiyonlarının The Thing olduğu düşünüldüğünde, yüzünüze insanüstü bir yumruk yemek istemiyorsanız, bu muhtemelen içine girmek istediğiniz bir iş değildir.

UCWF’nin performans arttırıcı tedavilerle ilgili bazı sorunları da vardır. Güreşçilerinin çoğu, güçlerini Power Broker tarafından sunulan güç artırma tedavilerinden alıyor. Power Broker’ın tedavisi riskli olmakla kalmayıp birçok deneği deforme etmiş veya ciddi sağlık sorunları yaşamalarına sebep olmuştur. Aynı zamanda yüksek derecede bağımlılık yapan ilaçlar almaya da mecbur kılmıştır. Hali hazırda süper gücünüz yoksa, o zaman güçlerinizi bu yolla satın almak muhtemelen iyi bir fikir değildir.

Mutant İş Piyasası

Marvel Kahramanları

Bir mutantsanız ve X-Men veya Kötü Mutantların Kardeşliği sizi saflarında istemiyorsa ne olur?

Endişe etmeyin! Biraz yaratıcılık ve girişimci ruha sahip olan bazı Marvel mutantları, çok çeşitli alanlarda kazançlı bir şekilde istihdam edilebileceklerini biliyorlar. Excalibur # 63’te Kurt Wagner (Nightcrawler), Nightcrawler’ın kostümünü saniyeler içinde onarabilen ve hatta yeniden tasarlayabilen mutant bir terzi olan Silkworm ile tanıştı. Başka bir X-Man Allison Blaire (Dazzler), disko çılgınlığı sırasında büyük bir rock yıldızı olmak ve sesi ışığa dönüştürmek için mutant gücünü kullandı. Allison daha sonra X-Men’e katıldı, ancak bu kariyerine zarar verdi.

Bazı mutantlar güçlerini işlerinde kullandıklarının farkında bile değiller. Böyle bir mutant, Generation M #3’te tanıtılan ve güçlerini bilinçsizce fotoğraf çekmek için kullanan düşük seviyeli bir kahin olan Joey V. idi. Gücü sayesinde, Joey yaklaşan olayları her seferinde mükemmel bir şekilde fotoğraflayarak haber organizasyonlarınca çok rağbet gördü. Ne yazık ki, M-Day sırasında gücünü kaybetti ve artık iyi fotoğraflar çekemiyor.

Mutant güçleri bazı ilginç seçenekler de sunuyor. Uncanny X-Men # 399’da okuyucular mutant bir fahişe olan Miranda Leevald (Stacy-X) ile tanıştı. Bedensel işlevleri uyaran mutant feromonları sayesinde Stacy-X iyileşmeyi hızlandırabilir, ağrıyı azaltabili veya orgazm yaratabilir. Bu nedenle, genelevini ziyaret eden müşterilerle (“X-Ranch”) asla yatmak zorunda kalmadı. Stacy-X sonunda X-Men’e katıldı, ancak daha sonra M-Day sırasında güçlerini kaybetti.

Süper Kahraman Kanunu

Marvel Kahramanları

Şirket basamaklarını tırmanmak ve özgeçmişte iyi görünen bir iş bulmak istiyorsanız, belki de Marvel’in daha prestijli hukuk firmalarından birinde size uygun bir pozisyon olabilir. Dan Slott’un She-Hulk’u yayınlaması sırasında, güçlerini tamamen meşru ama kahramanca olmayan amaçlar için kullanan bütün bir süper insan kadrosunu tanıttı.

Goodman, Lieber, Kurtzberg & Holliway’in hukuk bürosunda Jennifer Walters (diğer adıyla She-Hulk) kendini birçok süper güçlü iş arkadaşlarının yanında çalışırken buldu. Fantastik Dörtlü ile savaşmak için Mad Thinker tarafından inşa edilen bir android olan Awesome Andy, genel bir ofis çalışanı olarak insanüstü güçlerini kullandı. Başka bir çalışan olan Ditto, paha biçilmez hale getiren şekil değiştirme gücüne sahipti. Son olarak Whiz Kid, hukuk bürosunun süper hızlı kuryesi olarak hizmet verdi. posta ofisinde ki görevlere yardımcı oldu ve her şeyin tam anlamıyla saniyeler içinde teslim edildiğinden emin oldu.

Avengers ve Fantastik Dörtlü’nün tüm dikkatleri çekmeye eğilimli olmasına rağmen, Marvel Universe’de süper güçlere sahip olmak, otomatik olarak bir kostüm giymeniz ve kötü adamları (veya iyi adamları) dövmeniz gerektiği anlamına gelmez. Herkes insanüstü bir polis olmak için yaşamaz ve bazen herkesin yapabileceği en kahramanca şey, sahip olduğu güçlerle toplumun üretken bir üyesi olmanın bir yolunu bulmaktır.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.