Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak : Bildiğimiz Her Şey

tarafından FantasGEEK
1171 views

Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak 2019 yılı boyunca hep aklımızın bir köşesinde kalmıştır. George RR Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde altıncı kitabın geleceğini önceden haber vermeye çalışmak yıllık bir ritüel haline geldi. Bu yüzden bu yazıyı burada okuyorsunuz ve bende bu nedenle yazdım.

POTANSİYEL KIŞ RÜZGARLARI ÇIKIŞ TARİHİ

“Bir sonraki Game of Thrones kitabı ne zaman  çıkıyor?”

Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak- Buz ve Ateşin Şarkısı Kış Rüzgarları
Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak- Buz ve Ateşin Şarkısı Kış Rüzgarları

Hepimizi rahatsız eden soru işte bu. Ejderhaların Dansı çıktığından beri Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusu için bir çok farklı tarih verildi.

Kış Rüzgarları için bir tarihe en yakın şey Yeni Zelanda’nın iyi insanlarının izniyle geliyor. Mayıs 2019’da Yeni Zelanda Havayolları’nın bir reklamda Martin’e seslenmesi ve kitapları Yeni Zelanda’ya gelip huzur içinde bitirmesi için davet ettiler.

Yazarın zaten 2020 Worldcon için Yeni Zellandada olma planları var ve o zamana kadar Kış Rüzgarlarını bitirmezse Beyaz Ada’daki (Whaakari) sülfirik asitle dolu göle bakan küçük bir kulübeye hapsedebiliriz. Artık bunun için yazılı bir iznimiz var.

GEORGE RR MARTİN NE DİYOR

George RR Martin’in kilitlenmeyi önlemek istediğini varsayarsak 2020 yazını kış rüzgarları çıkış tarihi için potansiyel bir zaman aralığı olarak işaret edebiliriz.

2019’un Ekim ayında Martin, NPR ile nadir bir röportaj için bir araya geldi. Bu röportaj Buz ve Ateşin Şarkısı dünyası hakkında bazı ilginç notlar sunuyor, ancak Kış Rüzgarları söz konusu olduğunda, tartışma biraz daha belirsizleşiyor.

“Buz ve Ateş Şarkısı’nı bitirmek benim için çok önemli” diyor NPR’ye. “Bitirmek istiyorum. Hala yazacak iki kitabım daha var ve bunu güçlü bir şekilde bitirmek istiyorum. ”

Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak
Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak George RR Martin ne diyor

Ekim ayındaki röportajdan önce, Martin’in önümüzdeki kitabı hakkındaki son yorumu, Game of Thrones’un finaline bağlı 20 Mayıs blog yazısıydı. Bu yazıda, kışın nihai gelişini yineledi:

“KIŞ RÜZGARLARI çok gecikti, biliyorum, biliyorum, ama olacak. Bunu daha önce denedim, sadece hepinizi öfkelendirmek ve kendime uğursuzluk getirmek istemiyorum… ama bitireceğim ve sonra da Bahar Rüyası ile geleceğim. ”

KIŞ RÜZGARLARI HAKKINDA DAHA FAZLA SPEKÜLASYON

Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusunun cevabı hala bulanık. Şimdi utanmaz, spekülatif dedektifi işi ele alıyor.

18 Kasım blog yazısında Martin, New York’a her yıl yayıncıları, editörleri ve “HBO’daki meslektaşları” ile yapılan toplantıları da içeren gezilerini tartıştı. Aynı toplantıların 2019 yılında da gerçekleştiğini varsayarsak en çok satan serinin ( best-selling ) devam kitabı Kış rüzgarlarının ne zaman çıkacağını da konuştuklarını söyleyebiliriz.

Dünyadaki komployu görme eğilimindeyseniz, bu blog yayınına 25 Kasım tarihli Game of Thrones TV dizisi hesabından viral bir mesajla çapraz referans vermek isteyeceksiniz. ” “Winter is coming.”

Herhalde, yeni ilan edilen Targaryen odaklı spinoff serisi House of the Dragon için ivme kazanmaya çalışan mevsimsel bir pazarlama tweetidir. Fakat yine de, bu tweet, Martin blog yazısında New York toplantılarını tartıştıktan bir hafta sonra geldi – HBO temsilcilerini içerebilecek toplantılar.

Belki de sosyal medya yöneticisi bilmediğimiz bir şey biliyor.

KIŞ RÜZGARLARI HAKKINDA NE BİLİYORUZ

Kış Rüzgarları söz konusu olduğunda, ne bolluk var ne de kıtlık. Martin, web sitesinde (bazıları kaldırıldığından beri), toplantılarda, diğer görünmelerinde ufak ufak içerikler paylaştı.

Toplamda Kış Rüzgarlarından 11 bölüm (pov) yayınlandı. Bunların listesini Buz ve Ateşin Şarkısı Reddit topluluğunda bulabilirsiniz.(Son yayınlanan bölümlerin Mayıs 2016’dan geldiğini belirtmek gerekir, peki, hepsi hala kitabın mevcut taslağında olup olmadığını kim söyleyecek?)

Bununla birlikte, bu 11 bölümün bitmiş romanda bulunacağını varsayarsak, Kış Rüzgarları (en azından) aşağıdaki POV karakterlerini içerecektir:

  • Aeron Damphair (HBO adaptasyonunda çıkartılan birçok Greyjoys’tan biri)
  • Arianne Martell (hatırlayın: Dorne hala kitaplarda bir şey!)
  • Arya Stark
  • Barristan Selmy (Kitaplarda hala hayatta!)
  • Sansa Stark (Alayne Taş takma adı altında)
  • Theon Greyjoy
  • Tyrion Lannister
  • Victarion Greyjoy (HBO tarafından çıkartılan Greyjoys’lardan bir diğeri)
kış rüzgarları karakterleri
kış rüzgarları yayınlanan bölümlerden karakterler

Demir Adalar ve Dorne’un yayınlanan bölümlerde güçlü bir şekilde temsil edilmesi, her iki hikaye de sonunda aynı yerde bitse bile, kitaplar için ileriye giden yolun diziden önemli ölçüde farklı olacağını hatırlatıyor.

Konu ne olursa olsun, son kitapların çok uzun olacağını biliyoruz. 20 Mayıs blog yazısında Martin, Kış Rüzgarları ve bunu izleyen Bahar Rüyası’nın en az 3.000 sayfası ve muhtemelen daha fazlasını doldurmasını beklediğini söyledi.

Peki Kış Rüzgarları Ne Zaman Çıkacak ?

Kış Rüzgarları ne zaman çıkacak sorusuna verebileceğimiz en iyi cevap önümüzdeki yaz Worldcon gibi görünüyor. Bir sonraki en iyi umudumuz.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.