Morbius Fragmanında Kaçırdığınız Ayrıntılar

tarafından FantasGEEK
0 yorum 210 views

13 Ocak’ta Sony Pictures, Marvel Comics karakteri Dr.Michael Morbius’a dayanan Jared Leto’nun oynadığı Morbius’un ilk teaser fragmanını yayınladı. Nobel Ödüllü bir biyolog ve biyokimyacı olan Morbius, onu soluk, zayıf, fiziksel olarak bozulmuş bırakan nadir bir kan hastalığından muzdarip.

Semptomları çok yoğunlaştığında, Dr. Morbius meseleleri kendi ellerine alır ve yarasaları içeren tehlikeli bir deneysel bilim yoluyla kendi tedavisini formüle etmeye çalışır. Morbius risklerin iyi farkındadır ve yine de prosedürü uygular, yarasa mağarasının kenarı gibi görünen yere seyahat eder ve üzücü bir sonuç doğuran kan fedakarlığını yapar: şimdi yeni bir rahatsızlıktan etkileniyor – vampirizm, böylece Yaşayan Vampir Morbius olur.

Morbius fragmanı, filmin temel hikayesini oluşturmada mükemmel bir iş çıkarırken aynı zamanda bir avuç karakteri de tanıtıyor. İzleyicileri Marvel Comics evreninin daha karanlık bir köşesine getiriyor. Morbius’un insan ve korkunç tarafları arasında savaşırken yüksek bahisli bir aksiyona atıyor .

Morbius Fragmanı :

Morbius Fragmanında kaçırdığınız detaylar:

Ne pahasına?

Morbius fragmanı ne pahasına
Morbius fragmanı “Ne pahasına?”

Morbius fragmanın ilk 45 saniyesi, doktorunun hastalığı nedeniyle çok acı çektiğini anlatmayı amaçlıyor. Koltuk değnekleriyle yürümeye çabalarken gösterildi ve bir doktor cildinden çıkıntılı haldeki omurganın omurlarını titizlikle sayamasını izledik. Bir seslendirmede, “Zamanım kalmadı” diyor.

Kısa süre sonra Dr.Morbius’un, geleneksel olmayan ilaçlarını ve cihazlarını kullanarak kan hastalığını tedavi etmeyi planladığı veya en azından bunu yapmaya çalıştığı açıktır. Morbius, keşfettiği şeyin bir tedavi olacağını söylüyor ama “Ne pahasına?”

Konuşan kadın, Adria Arjona’nın canlandırdığı Morbius’un nişanlısı Martine Bancroft’tur. Marvel çizgi romanları boyunca Martine aslında birkaç kez ölür, dirilir ve sonunda yaşayan bir vampir haline gelir. Bu noktada, Morbius filminin Martin’in ölümünü, daha sonra yeniden canlanmasını ve dönüşümünü tasvir edip etmeyeceği belli değil, ancak çizgi roman evreni gerçekten ölümle karşılaştığını ve vampirizmden etkilendiğini kanıtlıyor. Belkide sadece, Martine’nin ölümü Dr.Morbius’un hastalığını “tedavi etmek” için ödemesi gereken en büyük bedeldir.

Michael Keaton’ın Akbabası Morbius Fragmanında

Morbius fragmanı Vulture
Morbius fragmanı Vulture

Morbius oyuncu kadrosunun birkaç üyesi bu ilk fragmanın yayınlanmasından çok önce duyurulmuş olsa da, bir oyuncunun filme katılımı tam bir sürpriz oldu ve sadece yeni görüntülerle ortaya çıktı. Morbius fragmanının en sonunda Michael Keaton, Örümcek Adam: Eve Dönüş filminin kötü adamı olan Adrian Toomes gibi akbaba olarak ortaya çıkıyor.

Morbius fragmanında silah kaçakçımız Vulture’un kıyafetlerinin Örümcek Adam: Eve Dönüş post-credit sahnesinde ki aynı hapishane kıyafetini giymiş olduğunu farketmiş olabilirsiniz. Morbius fragmanındaki sahnesi çok kısa olduğundan, Vulture ve Morbius arasındaki toplantının filmin zaman çizelgesinde tam olarak ne zaman gerçekleştiğini söylemenin bir yolu yok. Bu nedenle, Keaton’ın filmdeki rolünün ne kadar önemli olacağı da belli değil.

Bu Keaton’ın sahnesinin sadece gösteri ve şaşırtma için olduğu anlamına gelmez. Vulture’un kısa, fragman sonu açıklaması, beyaz perdede potansiyel bir Sinister Six takımının ilk temellerini içerebilir. Örümcek Adam kötü adam ekibinin çizgi romanlarda çok sayıda tekerrürü olsa da, Venom, Mysterio, Doctor Octopus ve Green Goblin de dahil olmak üzere ekip üyelerinin bazıları Sony’nin ve MCU yapımlarında zaten ortaya çıktı.

Hiçbir şey doğrulanmamış olsa da, Keaton’ın Morbius’taki sürpriz sahnesinin, ünlü bir yüzün dönüşünden çok daha büyük, örümcek adam evreninin daha bağlantılı ve genişleyen bir ağına işaret edebilir.

Morbius Fragmanında ki Spider-Man : Far From Home Göndermeleri

Morbius fragmanı spiderman
Morbius fragmanı Spider-Man göndermesi

Sony zaten bu kadar çok örümcek adam evreni filmi piyasaya sürüyorken (veya piyasaya sürmeyi planlıyorken), büyüyen adaptasyon ağından kimi ve neyi beklediğimizi takip etmek zor. Morbius fragmanında yakalanan bir görüntü, kime sorduğunuza bağlı olarak bu karışıklığın veya gizem havasının daha da gelişmesine yardımcı oluyor.

Morbius, fragmanda kısa bir an için üzerine “katil” kelimesi yazılmış bir Örümcek Adam posterinin önünden geçiyor. Birkaç Spider-Man takımının bir karışımı gibi görünüyor, ancak en çok Sam Raimi’nin versiyonuna benziyor.

İkinci göze çarpan şey, postere yazılmış “Katil” ifadesidir. “Katil” ifadesi Tom Holland’ın Spider-Man: Far From Home’daki Peter Parker rolüne işaret ediyor. Bu filmin son sahneleri sırasında Peter, kötü niyetli doktorun çektiği ve TheDailyBugle.net’te yayınlanan bir videoda J. Jonah Jameson’a (J.K. Simmons) gönderilen görüntüleri kullanarak Mysterio’yu (Jake Gyllenhaal) öldürmekle suçlanıyor.

Morbius fragmanındaki bu anın henüz ne anlama gelebileceği konusunda netlik yok, ancak burada kücük bir Spider-Man göndermesi olduğunu düşünüyoruz.

Matt Smith’in Morbius Karakteri Sandığınızdan Daha Önemli

Morbius fragmanı Crown
Morbius fragmanı Crown

Daha sonra Morbius fragmanında Matt Smith’in karakterinin bir sahnesi var: görünüşte terk edilmiş bir metro istasyonundan dikkatli bir şekilde yürüyor. Filmde Smith, geceleri yalnız dolaşmayı seven rastgele kravat takan bir adamı oynamıyor – Loxias Crown’u oynuyor.

Smith’in Loxias Crown’u, Morbius’un baş düşmanı olacak, bu yüzden sadece kısa bir süre ve herhangi bir diyalog olmadan gösterilmesi merak uyandırıyor. Fragman, belki de Morbius’un çoğunlukla kendi kendisinin en büyük düşmanı olduğunu ima etmek için kesildi ve Crown daha çok onun için ikincil bir tehdit oluşturacak. Ancak Smith’in karakteri “Morbius’un en iyi arkadaşı” olarak tanınıyor. Peki, burada neler oluyor?

Marvel çizgi romanlarında, Crown Hunger olarak bilinir, kaynağı bilinmeyen ve Morbius’un sahte vampir haline dönüşmesine yol açan olaylarla doğrudan ilgisi olmayan başka bir vampirdir. Ancak, Morbius’un dönüşüm sonrası kafa karışıklığı ve kana susamışlığı nedeniyle ölen Dr.Morbius’un en yakın arkadaşı ve laboratuvar çalışanı olan Emil Mikos’un karakteri de var, daha sonra diğer ilgisiz çizgi roman karakterleri tarafından vampir haline getiriliyor.

Bununla birlikte, fragmanın Morbius’u, Morbius’un akıl hocası olarak hizmet veren Jared Harris’in hala isimsiz karakterinin dışında hiç arkadaşı olmayan bir çocuk olarak ağır bir şekilde barındırması garip. Ölmek üzere olan Emil Nikos mu? Öyleyse, Loxias Crown ile Morbius’un ilişkilerine nerede uyuyor?


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.