Rivialı Geralt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

tarafından FantasGEEK
336 views

Netflix’in orijinal dizisi The Witcher yayınlandığından beri izleyicinin dikkatini üzerine çekiyor. The Witcher zaman çizelgesinde ki üç ana zaman çizelgesinden biri olan Rivialı Geralt’ı izledik. Şimdi ise The Witcher dizisinin kalbinde yer alan ve Henry Cavill tarafından canlandırılan Rivialı Geralt’ı daha yakından tanıma zamanıdır.

Yazar Andrzej Sapkowski’nin fantezi hikayelerine ve romanlarına dayanarak, Netflix’in The Witcher’ı Geralt canavarların ve büyülü yaratıkların insanlarla birlikte yaşadığı bir yer olan ve Kıta olarak bilinen ortaçağ temalı bir diyar üzerinde anlatılıyor.Kısa bir süre sonra Geralt, kaderinin diğer iki önemli karakterle iç içe olduğunu keşfeder: Cintra Prenses Ciri (Freya Allan) ve Vengerberg’den Yennefer (Anya Chalotra).

Zaten The Witcher dizisini izlemeye başladıysanız veya izlemeden önce tamamen hazır olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, Rivialı Geralt hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için okumaya devam ettiğinizden emin olun. Bu karakter hakkında bilinmesi gereken çok şey var, Witcher’ınızı izlemek daha eğlenceli hale gelecektir.

The Witcher Dizisinden Rivialı Geralt Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey :

Witcher Nedir ?

The Witcher Dizisi Rivialı Geralt
Fotoğraf: Katalin Vermes / Netflix

Bir Witcher olmak, Geralt’ın The Witcher dünyasındaki kimliğinin derin ayrılmaz bir parçasıdır (dizinin adı tam anlamıyla kendisidir, millet). Geralt her zaman bir Witcher olmaya mahkum gibi görünüyor, çünkü güçlü bir büyücünün, Visenna’nın ve Korin adında bir savaşçının oğlu. Geralt’ın annesi genç Geralt’ı Kurt Okulu’nda Kaer Morhen olarak bilinen bir yerde bıraktı.

Bir Witcher olma süreci, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve büyülü denemelerden geçen son derece titiz bir süreçtir.(Bu süreç sırasında denekler ölümün kıyısına kadar yaklaştırılıyor.) Gelecek Witcherlar, kıtada yaşayan çeşitli canavarlarla savaşmak için yeterince güçlü olmak, fiziksel ve zihinsel varlıklarının çeşitli yönlerini geliştirmek ve fiziksel ve sihirli savaş eğitiminden geçebilmek için simya bileşikleri ve mutajenler içiyor.

Bütün bunalrın sonucunda witcherlar hız, güç, daha uzun ömür, hızlı refleksler, iyileşme ve hastalığa karşı artan direnç gibi yeni yetenekler elde ediyor.

Geralt’ın Tüm Hayatı Bir Witcher Olmaya Adanmıştır

The Witcher Dizisi Rivialı Geralt
Fotoğraf: Katalin Vermes / Netflix

Geralt’ın annesi Visenna, çocukken onu Kurt Okulu’na bıraktı. Büyü ve insan olmayan yaratıklarla bağlantı kurmak için doğuştan gelen bir yetenek gösterdi, bu yeteneklerin yardımıyla eğitiminin başlangıcında çeşitli sınavlarda mükemmelleşti.

Genç bir çocukken, Geralt, Ormanın Gözleri sınavında başarılı olduğu zamana kadar sınırlarına itilmeye layık olduğunu kanıtladı. Orada, Geralt gözlerini bağlı bir şekilde ağaca bağlandı ve ertesi sabah Kurt Okulu’na dönme emri verdi. Geralt başarılı oldu ve sınav sırasında bir orman elfinden yardım alabildi.

Başarısı onun daha fazla fark edilmesini sağladı. Mutasyonları teşvik etmek ve onu eğitiminin sınırlarına zorlamak için ekstra sınavlardan geçti, çünkü kısmen, Ormanın Gözleri sınavı, potansiyel olarak büyük bir Cadı’nın tohumlarına sahip olduğunu gösterdi.

Kurt Okulu’ndan ayrıldığından bu yana, Geralt, simya iksirleri ve mutajenleri kullanarak ve diğer witcherların mutemelen hayatta kalamayacakları durumlarda hayatta kalarak ünlü bir canavar avcısı oldu.

Uğursuz Bir Takma Ad ile Tanınıyor: Blaviken Kasabı

The Witcher Dizisi Rivialı Geralt
Fotoğraf: Katalin Vermes / Netflix

Geralt içeride biraz yumuşak olsa bile, dışarıda son derece serttir. Hayatı boyunca şiddetli bir katil ve yetenekli bir savaşçı olarak ün kazandı. Sapkowski’nin kitapları sayesinde, Geralt’ı bir Witcher olarak daha yakından tanıdık çünkü birçok hikaye farklı witcher görevlerine adanmış.

Geralt’ı hayatı boyunca takip eden, özellikle dikkate değer bir olay, Witcher’in “Blaviken Kasabı” lakabıyla taınmasını sağlayan Blaviken köyünde meydana gelen olaydır.

Geralt, Blaviken kasabasına geldikten sonra Renfri adında sürgün edilen prenses ile Stregobor adında bir büyücü arasındaki anlaşmazlığa karışmış buldu.

Geralt, Renfri’nin Çete üyelerinin Blaviken kasaba halkını öldürme planını öğrendiğinde, Geralt araya girip Renfri’nin çetesini kasaba halkına zarar vermeden önce öldürdü.

Blaviken halkı olayın ayrıntılarını hiç öğrenmedi. Bunun yerine Geralt’ın, sadece ahlaksız bir katil olduğuna inananmasına sebep olan, iyi niyetli öldürme çılgınlığından çıkışını gördü. “Blaviken Kasabı” adı kısmen Geralt’ın şiddetli savaşçı tarafını anlatsa da, aynı zamanda yumuşak, insani tarafını da temsil ediyor.

Geralt, Ciri ve Yennefer İlişkisi Oldukça Karmaşık

the witcher zaman çizelgesi geralt ve yennefer
The Witcher Dizisi

Geralt’ın The Witcher dizisinde ki iki ana kadın karakter olan Ciri ve Yennefer ile ilişkileri çok ama çok karmaşık.

Ciri örneğinde, Geralt her zaman Cintra’nın genç prensesi için bir baba figürü / evlat edinen baba rolü üstlenmeye mahkumdur. Ciri doğmadan önce Geralt babası Duny’yi zarar görmekten kurtardı. Olaydan sonra Geralt, The Witcher’da bilinen Sürpriz Yasasını uyguladı.

Birçok durumda – ve Geralt ve Ciri durumunda – bu, bir erkeğin ilk doğan çocuğunun diğerine vaat edildiği anlamına gelir. Geralt ve Ciri için bu romantik değil, aksine Ciri’nin ailesini kaybettikten sonra Geralt’ı bulduğu ve Geralt tarafından eğitildiği ve korunduğu verimli bir ailesel ilişki oldu.

Yennefer’e gelince, Geralt’in güçlü büyücü ile son derece karmaşık ve yoğun bir ilişkisi var. Yennefer, The Witcher’daki en güçlü kadınlardan biridir ve bu nedenle, romanlar ve Witcher video oyunları boyunca kendini Geralt ile görürüz.

İkisi en iyi şekilde “tekrar, tekrar tekrar” olarak nitelendirilen bir ilişkiye sahiptir. Çift ilk olarak Geralt Dandelion adında bir ozanla seyahat ederken bir araya geldi ve iki adam bir cinle karşılaştı. Yennefer araya girdi ancak başlangıçta Geralt’ın düşman olduğunu düşünerek sihir yaptı. Sonunda, bunun böyle olmadığını fark etti ve romantik bir ilişkiye başladılar.

Geralt’ın Bazı Mistik Yönleri Var

the witcher zaman çizelgesi
The Witcher Dizisi Rivialı Geralt

Geralttın esrarengizliği sadece beyaz saçları ya da neredeyse 100 yaşında olmasından kaynaklanmaz. Geralt’ın mistik rünlerle olan ilişkisi derinlere iner ve onu daha esrarengiz yapar.

İnsanlar onu witcher yapan değişimlerine göre lanse ederken, Geralt’ın sahip olduğu efsanevi isimleri var. İnsan olmayanlar ve karşılaştığı diğer varlıklar Geralt’ı, “Gwynbleidd” veya “Beyaz Kurt” olarak anar.

The Witcher dünyasında, takma ad kurgusal Aen Seidhe elflerinin dilinden gelir.

Makaleye The Witcher dizisinin ünlü Rivialı Geralt’ı en iyi anlatan kendi sözüyle bitirelim.

“Şayet 2 kötülük arasında seçim yapacaksam, hiç yapmamayı tercih ederim.”


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.