Marvel’in Disney+ Dizisi She-Hulk İçin 5 Oyuncu Adayı

tarafından FantasGEEK
361 views

She-Hulk karakterini kimin üstleneceği sorusu birçok olası seçime ilham veriyor, ancak beş belirli aktris rol için mükemmel birer aday olarak görünüyor.

Marvel’in Disney + dizisinin She-Hulk karakterini çevreleyen birçok soru var. Oyuncu kadrosu, franchise’ı kötüleyip duranlar arasında bile Marvel Sinematik Evreni’nin en çok övülen bölümlerinden biridir. Bu Disney + / Marvel Stüdyolarının ilk gösterilerinde başrollerde Anthony Mackie, Tom Hiddleston ve Elizabeth Olsen gibi büyük aktörlerin kullanılması, çeşitli uzun metrajlı filmlerinde ortaya çıkan etkileyici yetenekleri kaçırmayacaklarını gösteriyor.

Üst düzey sanatçıların bu geleneği, muhtemelen karakteri ilk kez canlı aksiyona sokacak olan She-Hulk’ta devam edecek. Çizgi romanlarda She-Hulk karakteri Jennifer Walters adlı bir insan avukatı olarak başlar. Tıbbi bir acil durumun ortasında, Walters kuzeni Bruce Banner’dan hayatta kalmasını sağlayan ancak ona Hulk’un süper güçlerini ve yeşil ten rengini veren bir kan nakli alır. Hulk’un geleneksel versiyonu canavarca bir kabadayıyken, Walters insan-aklını ve kişiliğini alter-egosunda yaşarken korur.

Dövüşmenin yanı sıra komedi , yasal tabanlı drama (Walters, sonuçta bir avukattır) ve kişisel güven sağlama gibi konuların işlenmesi muhtemel. Tüm bu unsurları geniş bir Marvel TV dizisinin sınırları içinde ele almak, herhangi bir aktörün yapabileceği bir görev değildir. Ancak, görevin göz korkutucu olması, masada She-Hulk rolü için seçenekler olmadığı anlamına gelmez. İşte parça için en iyi döküm seçenekleri.

Betty Gilpin

She-Hulk Oyuncu

Betty Gilpin şu anda Netflix’in en beğenilen dizilerinden biri olan GLOW’un yıldızlarından biri. GLOW’un 4. sezondan sonra bitmesi ile Gilpin’in programında boşluklar açılmak üzere. Eğer yeni bir dizi arıyorsa, neden She-Hulk rolünü üstlenmesin? Gilpin, sadece bir televizyon dizisinin sınırları içinde bire bir dövüş sahneleri çekme deneyimine sahip olduğundan rol için iyi bir seçim olacaktır. Sahne arkasında pratik bir düzeyde Gilpin, tek bir karakteri birden fazla yıl boyunca canlandırma yükümlülüklerine aşinadır, rolün uzun vadeli yükümlülükleri, sadece dört yıl GLOW’ da oynayan biri için göz korkutucu olmayacaktır.

Bir sanatçı olarak rolüne getirdiği nitelikler açısından, Gilpin’in en iyi özelliği, Walters’ın kuzeninden bu süper güçleri almadan önce bile ikna edici bir özgüven havası yaymayı başarabilecek olmasıdır. Ayrıca, dizi John Byrne’nin She-Hulk yorumundan ilham alıyor ve karakterle daha komik bir yöne giderse, Gilpin’in komedi sanatçısı olarak rol için bir nimet olabilir.

Katheryn Winnick

She-Hulk Oyuncu

Betty Gilpin gibi, Katheryn Winnick de şu anda rol aldığı TV dizisi yakında sona eriyor. Vahşi dövüş koreografisi sanatında deneyim sahibi, acımasız bir Viking’i oynamak için çok çalışmıştı. Winnick’in süper güçlü kahraman She-Hulk rolüne girmesi zor olmazdı. Winnick’in hem aksiyon hem de tür konusunda deneyimi var.

Kabul edilirse, Winnick’in iş hayatı Vikingler’deki lider rolü ve çeşitli film ve televizyon parçalarında küçük rollerle sınırlıdır. Ancak MCU, aktörleri alma ve onlara yepyeni bir yetenek sergileme şansı verme konusunda deneyime sahiptir. Paul Rudd ve Chris Pratt’ın on yıl önce insanları gişe rekorları kıracağını kim bilebilirdi? Katheryn Winnick, She-Hulk rolünü üstlenirse onların ayak izlerini kolayca takip edebilirdi.

Gwendoline Christie

She-Hulk Oyuncu

Gwendoline Christie, en son Star Wars filmlerinden ikisinde Kaptan Phasma rolü ile Disney franchise imparatorluğunda da bolca deneyime sahip. She-Hulk’u canlandırmak onun için mükemmel bir rol olabilir. Sahip olduğu boy uzunluğu, önceki birçok projede korkutucu bir karakter olarak çalışmasına yardımcı oldu. MCU’nun rolü üstlenen herhangi bir sanatçıya şüphesiz CGI ile yardımcı olacak olsa da, Christie’nin Hulk kadar uzun olması gereken bir karakterin tasvir edilmesi söz konusu olduğunda, Christie’nin doğal boyu ona bir avantaj sağlıyor.

Christie kesinlikle She-Hulk’u canlandıracak fiziksel özelliklere sahiptir, ancak devasa ve yeşil She-Hulk formunda avukatlık yapan birini tasvir etmek için kaslı olmaktan daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Neyse ki, Christie, In Fabric, The Personal History of David Copperfield veya İngiliz sahne performanslarının çeşitliliği ve tabii ki başka bir büyük TV dizisi olan Game of Thrones’ta ki inanılmaz oyunculuğu nedeniyle yaygın bir beğeni kazandı. She-Hulk’un kişiliğinin önemli bir parçası hem süper güçlü bir varlık hem de tanınabilir bir insan yaratımıdır ve Christie bu dinamiği harika bir şekilde sergileyebilir.

Rosario Dawson

She-Hulk Oyuncu

Bu listedeki diğer adaylardan farklı olarak Rosario Dawson, televizyonda Marvel Comics dünyasıyla çoktan deneyime sahiptir. Dawson, 2015’ten 2018’e kadar çeşitli Marvel / Netflix Defenders dizisinin otuz iki bölümünde Claire Temple rolünü oynadı. Dizide, değişen derecelerde alkış ve eleştiri toplasa da, Dawson’ın Temple olarak yaptığı çalışma, sık sık dikkat çekici bir insan olduğunu kanıtladı. Ninjalar ve süper güçlü kötüler arasında, genellikle hayranlar ve eleştirmenler tarafından yüksek saygı gördü.

Defenders sona ermiş olabilir, ancak bu Dawson’un Marvel ile ilişkisinin sona erdiği anlamına gelmez. Deneyimli Rosario Dawson’ın She-Hulk rolünde bir takım faydaları olacaktır. En önemlisi, Dawson’un daha önce bahsedilen senaryolarda ilişkilendirilebilir olma yeteneği, devasa bir yeşil öfke canavarı olsa bile normal bir insan gibi davrandığı bir süper kahraman için iyi olurdu. Dawson’ın yeni ABD Ağı draması Briarpatch’a verdiği taahhütler onun bu rolü üstlenememesini sağlayabilir. Ancak Disney / Marvel programında çalışabilirse, Rosario Dawson, She-Hulk için harika bir seçim olabilir.

Stephanie Beatriz

She-Hulk Oyuncu

Neredeyse on yıldır Stephanie Beatriz hayranlarının gözdesi, Brooklyn Nine-Nine karakteri Rosa Diaz olarak çalışmalarından övgü aldı. Kısmen Brooklyn Nine-Nine’deki çalışmalarında sürekli olarak sergilediği bir takım nitelikler nedeniyle Beatriz, She-Hulk rolü için hayranların favorisi olarak ortaya çıktı ve nedenini görmek zor değil.

Özellikle, Beatriz’in performansının başarılı ve dokunaklı bir şekilde Diaz’ın cinselliğini keşfetme biçimi, Jennifer Walters’ın She-Hulk olarak yeteneklerini kabul etmesi ve benimsemesi gereken bir She-Hulk sezonu için harika bir eğitim alanı olabilir. Cinsellik için bir hikaye anlatımı alegorisi olarak kullanılan süper güçler yeni bir şey değildir. Bununla birlikte, Disney+’ın She-Hulk programı bu karakteri bu şekilde çerçevelemeyi seçerse, Beatriz’i role yerleştirmek, dizinin öne çıkmasını sağlayan bir ağırlık verebilir. Ayrıca, She-Hulk şovu komedi bir rotaya gitmeyi seçerse, Beatriz’in Brooklyn Nine-Nine’nin tuhaf komedisi ile kapsamlı deneyimi son derece kullanışlı olabilir.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.