Şubat Ayında Çıkacak Olan En İyi 5 Film

tarafından FantasGEEK
219 views

Şubatta vizyona girecek filmlerden dört gözle beklememiz gerektiğini düşündüğüm, herkesin radarına girmesi gereken filmlerin listesini oluşturdum. Filmler vizyon tarihlerine göre listelenmiştir. Aralarında herhangi bir sıralama yapmadım.

Birds of Prey

Vizyon tarihi: 7 Şubat

2016 da çıkışını yapan Suicide Squad filmi hakkında söylenebilecek güzel şeylerin sayısı çok değil. Margot Robbie’nin Harley Quinn performansının bu az şeylerden biri olduğunu itiraf edebiliriz. Karakterin daha karikatürize olan bazı yanlarını değiştiren Robbie, hala eksantrik Dr. Quinzel’i bulaşıcı bir sevinçle hayata geçirdi. Ve bunu korkunç bir senaryoya ve çapkın bir kamera bakışına rağmen yaptı.

O filmden bu yana, Robbie bir Oscar adaylığı ve kendi spinoff filmini üretmek ve yönetmek için yeterli nüfuz kazandı. Yönetmen Cathy Yan ile bir araya gelen Robbie, süper kahraman türüne, ellili yılların Marilyn Monroe müzikallerini ve çılgın ama güçlü bir kadın figürünü getiriyor. Ayrıca Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Chris Messina ve Ewan McGregor tarafından yönetilen Black Mask gibi çok çeşitli destekleyici oyuncular yer alıyor. Kargaşa başlasın.

Birds of Prey’in ilk gösterim sonrası gelen tepkileri okumak size filmle ilgili daha fazla bilgi sunabilir.

1917

Vizyon tarihi: 7 Şubat

Bu sitenin fantastik ve bilim kurgu türlerine yönelik olduğu için bu filmin adını listede görmek sizi şaşırtmış olabilir. Yazının başında dediğim gibi bu liste şubattan vizyona girecek filmlerden radarınıza girmesi gerektiğini düşündüğüm filmlerden oluşturdum ve kesinlikle 1917’de o filmlerden biri.

Kardeşinizin de içinde bulunduğu 1600 askerin hayatını kurtarmak sizin elinizde olsaydı ama bunu yapmak için düşman bölgesinden geçmeniz gerekseydi napardınız? 1917, o dönemde tüm savaşları bitirecek Büyük Savaş olarak bilinen 1.Dünya savaşında iki İngiliz askerinin bir mesajı iletmek için yaptıkları yolculuğunu konu alıyor.

Sahip olduğu oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üstüne çeken film kesinlikle şubatta vizyona girecek filmler arasında izlenmesi gerekenlerden biri.

Kirpi Sonic

Vizyon tarihi: 14 Şubat

Başlangıçta 2019’un 8 Kasımında çıkması planlanan popüler Sega video oyununun film versiyonu, baş karakterinin tasarımına gelen son derece olumsuz bir fan tepkisinin ardından Paramount Pictures filmin çıkışını geciktirdi. Böylece Sonic video oyunu şablonuna daha yakından benzeyecek şekilde yeniden düzenlenebildi.

Bütün bunlar, elbette, ana soruyu yok etmiyor: neden? Video oyunu uyarlamaları, muazzam oyuncu kitlelerine rağmen son yıllarda gişede çakıldılar. Bunlara Pers Prensi: Zamanın Kumları, Tomb Raider, Assassin’s Creed, Warcraft: The Beginning ve Rampage: Büyük Yıkım örnek verilebilir. Bu filmlerin hepsi yapımcılarına büyük zararlar ettirdiler. Bu durum saygıdeğer Sonic the Hedgehog serisi içinde değişecekmiş gibi görülmüyor.

The Call of the Wild – Vahşetin Çağrısı

Vizyon tarihi: 21 Şubat

Bir zamanlar, çizgi romanların aksine, büyük Amerikan romanlarını uyarlamanın Hollywood’da yaygın bir olay olduğu bir zaman vardı. Bugün? Çok fazla yoklar. Bu da Chris Sanders’in Vahşetin Çağrısı‘nı potansiyel olarak çekici kılıyor. Chris Sanders, 19. yüzyılın sonlarına doğru Alaska’da gerçekleşen altına hücüm sırasında içgüdülerini takip eden Buck adlı bir köpek hakkındaki Jack London’un klasik hikayesini daha içten anlatmak için bilgisayar animasyonunu ve gerçek aktörleri harmanlıyor.

The Invisible Man – Görünmez Adam

Vizyon tarihi: 28 Şubat

Universal, 2017 yılında, kötü bir çıkış yapan, yeniden yapım Mumya ile Universal Monsterlar’ını geri getirmeye çalıştı ve bir korku hikayesini süper kahraman saçmalıklarından birine dönüştürdü. Ünlü Universal Monsters’ı korku köklerine geri getirerek bu hatayı düzeltmek için istekli görünen Jason Blum’a şükürler olsun. Böylece ilk çabasını, Görünmez Adam’a girer. H.G. Wells’in orijinal hikayesinin sert bir şekilde yeniden işlenmesi, yazar-yönetmen Leigh Whannell’in yeni filmi, toksik erkeklik hakkında modern bir hikaye.

Bu bağlamda, Elisabeth Moss (Cecilia Kass), görünüşe göre tacizci erkek arkadaşı Adrian Griffin’den (Oliver Jackson-Cohen) kaçan yalnız bir kadındır. Baskıcı erkek arkadaşından kaçıp saklanır ama erkek arkadaşının intihar edip, ölmesi üzerine geri döner. Peki ama Adrian Griffin gerçekten ölmüş müdür?

Gerçek bir Görünmez Adam korku hikayesi gibi görünen film, özellikle korku türünde film sevenlerin Şubat ayında izlemesi gereken filmlerden biri olmalı.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.