En Detaylı The Witcher Zaman Çizelgesi

tarafından FantasGEEK
515 views

The Witcher Netflix’te yayınlanmış oldukça eğlenceli ancak takip etmek her zaman kolay değil. The Witcher dizisi ilk sezonu üç ayrı zaman çizelgesine ayrılmıştır. Geralt, Yennefer ve Ciri’nin maceralarının hepsi farklı şekilde gerçekleşir. Buda The Witcher zaman çizelgesini anlamayı zorlaştırır.

Witcher canavarları, yabancı gelenekler, siyasi rekabetler ve tüm bu aksiyon arasında çeşitli sıradan izleyici kayboluyor. Bu dizi zaten çok meşgul. Bunun için üç farklı zaman çizelgesini bir araya getirmeye çalışmak çok fazla.

Yine de, The Witcher, yakından ilgilenen hayranlar için kronolojisi hakkında bazı ipuçları sunuyor. Ayrıca Netflix tarafından yayınlanan The Witcher zaman çizelgesinden de yararlanarak oldukça ayrıntılı The Witcher zaman çizelgesini oluşturduk. Hala bazı sorular ve belirsizlikler var, ancak genel resimi gayet iyi ifade ediyor. İşte The Witcher zaman çizelgesi.

THE WİTCHER ZAMAN ÇİZELGESİ :

Geralt’ın çocukluğu

the witcher zaman çizelgesi
The Witcher zaman çizelgesi – Geralt’ın çocukluğu

The Witcher zaman çizelgesinde kafa karıştırıcı bir şekilde, The Witcher’daki en eski sahnelerle aslında sezonun son bölümüne kadar karşılaşmıyoruz. Yennefer, Sodden’de Nilfgaard ile savaşmakla meşgulken, Geralt zamanını bir tüccar arabasının arkasına uzanarak ve doğaüstü bir enfeksiyonla savaşarak geçiriyor.

Geralt hayatı için savaşırken, çocukluğundan sahneler yaşar. Geralt’ın geri dönüşleri ile biyolojik annesi Visenna ile tanışır ve Geralt’ı terk ederken, akıl hocası Vesemir’le (bahsedildi, ancak ekranda görülmedi) karşılaştığı ve witcher eğitimine başladığı Kaer Morhen’de izleriz.

Bu sahneler, Witcher’in ilk sezon finali “Much More” olaylarından bir yüzyıl önce gerçekleşir. Bir röportajda, The Witcher dizi sorumlusu Lauren Schmidt Hissrich, Geralt’ın “The End’s Beginning” adlı ilk bölümde zaten 100 yaşında olduğunu açıkladı. Bu, genç Geralt’in sahnelerinin Yenenfer doğmadan önce The Witcher zaman çizelgesinin en başında gerçekleşmiş olması ve tüm destanı başlatması gerektiği anlamına geliyor.

Yennefer Aretuzaya Gidiyor

the witcher zaman çizelgesi
The Witcher zaman çizelgesi – Yennefer

The Witcher zaman çizelgesi nde üç ana zaman çizelgesi vardır. Bunlar arasında Yennefer’in başlangıç hikayesi önce gelir. Yennefer, Tissaia onu ikinci bölümde babasından satın aldığında Yennefer’i Aretuzaya götürüyor. Yennefer Aretuzada ki ilk günlerinde yetenekli bir büyücü olmak için mücadele ediyor, Istredd ile olan aşk ilişkisi ve acımasız kurbanı – ana komplodan önce gerçekleşiyor.

Yennefer’in okulda ne kadar zaman geçirdiğini bilmiyoruz, ancak çok fazla görünmüyor. Normal bir insan gibi yaşlanması gereken kambur Yennefer, çalışmaları sırasında pek çok fiziksel değişiklik göstermese de, hem güveni hem de yetenekleri büyüyor.

Ancak Hissrich’e göre Yennefer’in birinci sezondaki hikayesi yaklaşık 70 yıl sürüyor. Yükseldikten sonra Yennefer, Aedirn’deki mahkemede 30 yıl ve Sodden Muharebesi öncesinde bağımsız bir büyücü olarak 10 yıl kadar çalışıyor. Bu 30 yıl açıklanmamış kalır. Hissrich’in sayıları yanlıştı ya da Yennefer, Aretuza’da göründüğünden çok daha uzun bir süre çalışıyor. Her iki durumda da, bilmeniz gereken tek şey bu şeylerin önce gerçekleştiğidir.

Renfri, stygian ve striga

the witcher zaman çizelgesi renfri
The Witcher zaman çizelgesi – Renfri

The Witcher zaman çizelgesinde Geralt’ın ilk üç macerası bundan sonra gerçekleşecek. Geralt’ın Blaviken Kasabı olarak bilinmesinin ne kadar sürdüğü ya da Jaskier’in “Toss a Coin to Your Witcher” bir hit yapmasının ne kadar sürdüğü tam olarak belli değil. Yine de, haberler kıtada o kadar hızlı seyahat etmiyor – cep telefonları veya internet gibi değil.

Geralt’ın birinci sezondaki tüm hikayesinin yaklaşık 20 yıl uzunluğunda olduğu ve Geralt’ın Cintra’ya yaptığı iki ziyaret arasındaki 12 geçişin bir bölüm ve dördüncü bölüm arasında sekiz yıllık bir dönem olduğu anlaşılıyor.

Geralt’in striga ile savaşının Yennefer’in dönüşümünden yaklaşık 30 yıl sonra gerçekleştiğini de tahmin edebiliriz. Yennefer’in Temeria Kralı Foltest’in görüldüğü yükseliş töreninde kız kardeşi Adda’yı rahatsız eden hükümdar sadece 10 yaşındadır. Geralt onunla tanıştığında, Foltest 40 yaşlarında (Foltest oynayan Shaun Dooley 45 yaşında) ve Adda yıllarca ölüydü.

Geralt Cintra’yı Ziyaret Etti, Yennefer Özgür Oldu

the witcher zaman çizelgesi cintra
The Witcher zaman çizelgesi – Geralt Cintra’da

The Witcher zaman çizelgesinde bu sefer Yennefer ve Geralt’ın dördüncü bölümdeki “Of Banquets, Bastards and Burials” daki hikayeleri aynı zamanda gerçekleşiyor gibi görünüyor. En fazla birkaç yıl arayla. Yennefer, suikastçının saldırısı sırasında otuz yıldır Aedirn’de olduğunu iddia ediyor. Bu, Geralt’ın üçüncü bölümde zaman çizelgesinde Foltest için ne kadar zaman geçtiği ile ilgili.

Bu, Geralt’ın üçüncü bölümde zaman çizelgesinde Foltest için ne kadar zaman geçtiği ile ilgili. Dahası, Geralt’ın itibarı, Kraliçe Calanthe’nin mahkemesine ilk girdiği zamana kadar kesin olarak kurulur.

Her halükarda, yakından ilgilenmediğiniz sürece, bu üç ayrı zaman çizgisini takip ettiğimizi açıkça ortaya koyan ilk bölümdür. “Of Banquets, Bastards and Burials,” da Eist kraliçeye başarısız bir şekilde kur yapıyor, Nilfgaard alay konusu ve Ciri’nin annesi yeni hamile. İlk bölümde, Calanthe ve Eist evli, Ciri 12 yaşında ve Nilfgaard güçlü bir askeri güç.

Herkes de son gördüğümüzden daha genç görünüyor. Farenin sırtında sakalı daha az gridir ve hem Eist hem de Calanthe çok daha dinçdir. Doğal olarak, sihir sayesinde ne Geralt ne de Yennefer yaşlanmıyor. Öte yandan Jaskier, çok iyi korunmuş gibi görünüyor.

Yennefer ve Geralt Buluşuyor, Dövüşüyor, Aşık Oluyor ve Biraz Daha Dövüşüyor

the witcher zaman çizelgesi geralt ve yennefer
The Witcher zaman çizelgesi – Yennefer ve Gerald

Yarım sezon sürüyor, ancak The Witcher zaman çizelgesinden ikisi sonunda bir araya geliyor. “Bottled Appetites” de şanssız aşıklar Geralt ve Yennefer ilk kez, bazı Jaskier maskaralıklarının, bir şişedeki cinlerin ve Yennefer’in her şeye sahip olmaya yönelik yanlış girişimlerinin nezaketiyle tanışırlar.

Geralt ve Yennefer’in biraz tarih inşa etmesi için ” Bottled Appetites” ve “Rare Species” arasında yeterince zaman geçiyor. Onların çekişmeleri, daha önce gördüğümüzün ötesinde çok sayıda karşılaşmaya atıfta bulunuyor ve birlikte biraz zaman geçirdikleri görülüyor. Yennefer ve Jaskier de bu noktada birbirlerini çok iyi tanıyorlar ve anlaşamıyorlar.

Geralt ve Yennefer “Nadir Türler” in sonunda yolları ayrılsa da, zaman çizelgeleri ileride denk geliyor. Birinci sezonda tekrar yolları kesişmeyebilir, ancak buradan sonra aynı sayfadalar.

Cintra Düşüyor

The Witcher zaman çizelgesi cintranın düşüşü
The Witcher zaman çizelgesi – Cintra’nın düşüşü

Sonunda, Ciri’nin hikayesi başlıyor – ancak, yedinci bölüm olan “Fall a Fall” in açıkladığı gibi, Cintra’nın çöküşü daha fazla şey oluyor. Nilfgaard’ın saldırısına öncülük eden Yennefer, Büyücü Kardeşliği’ne krallığın kurtarılıp kurtarılmayacağını tartışırken katıldı, Geralt sorumlu olduğu Ciri’yi kurtarmak için doğrudan Cintra’ya gitti.

Aslında, Calanthe savaşa girdiğinde Geralt Cintra’daydı, Nilfgaard güçleri duvarları ihlal etti ve Ciri şehirden kaçtı. Ciri’yi, Cintra’nın düşmesinden hemen önce bile gördü, ancak bilmiyordu – kız diğer oyun oynayan çocukların arasında gizlenmişti. Ne yazık ki, Geralt ilk bölümdeki eylemlerin çoğunu kaçırdı: Calanthe, Ciri ile kaçmasını önlemek için onu bir Cintra zindanına kilitledi. Bu kimseye iyi gelmedi.

Her halükarda, Ciri’nin birinci bölümdeki hikayesi ve Geralt ve Yennefer’in yedinci bölümdeki hikayeleri aynı anda gerçekleşir. Birleştirilmiş bir The Witcher zaman çizelgesine yaklaşıyoruz, ancak henüz tam olarak orada değiliz.

Ciri’nin Maceraları

the witcher zaman çizelgesi cirinin maceraları
The Witcher zaman çizelgesi – Ciri

The Witcher zaman çizelgesinin üçüncü ana zaman çizelgesi olan Ciri, Cintra’dan kaçtıktan kısa bir süre sonra Dara ile tanışır ve Nilfgaard saldırılarından önce mülteci kampında sadece biraz zaman geçirir. Birkaç gün sonra, Dryads Kraliçesi Eithne tarafından korunduğu Brokilon Ormanı’na girer. İyi de, çünkü Nilfgaardian Cahir ve büyücü Fringilla Ciri’nin peşindedir.

Brokilon’da birkaç gece sonra Mousesack kılığına giren dopler Ciri ve Dara’yı “kurtarmaya” gelir. Ciri aldatmayı keşfeder ve kısa süre sonra kendini kurtarır. Oradan, Ciri kendisi için savaşır. Mücevherini nakit parayla rehin almaya çalışır, bazı eski “arkadaşların” ona saldırmasını engeller ve sonunda ormanda bir ev sahibi olan nazik bir kadın tarafından bir ev teklif edilir.

Tüm bunlar, Geralt’ın yedi bölümdeki Cintra’ya ikinci ziyareti ve sekizinci bölümdeki eski mülteci kampına gelmesi arasında ortaya çıkıyor.

Sodden Savaşı ve Ciri ile Geralt’ın İlk Karşılaşmaları

the witcher zaman çizelgesi sodden savaşı
The Witcher zaman çizelgesi – Sodden savaşı

Sekizinci bölüm olan “Much More” nun başlangıcında, The Witcher zaman çizelgesinin üç ana zaman çizelgesinin tümü eşzamanlıdır. Yennefer ve büyücüleri Sodden’de Nilfgaard ile savaşırken, Geralt bir tüccar arabasının arkasında yaşamı için savaşıyor ve Ciri tüccarın karısıyla bir kabinddir.

Bütün bunlar, Ciri’nin mülteci kampından kaçmasından yaklaşık bir hafta sonra gerçekleşir. Geralt tüccarla ilk tanıştığında, adam Nilfgaard ordusunun geride bıraktığı cesetleri temizliyor. Ayrıca bu birkaç gün sürüyor. Örneğin büyücüler doğrudan savaşa girmiyorlar. Sodden’e varırlar ve savunmalarını hazırlarlar. Sonra savaş gece başlar, bütün gün sürer ve şafaktan hemen önce sona erer.

Aslında, savaştan sonraki sabah, Geralt ve Ciri’nin ilk kez bir araya geldiği, herkesi bir araya getirdiği – neredeyse, neredeyse. Yennefer, Nilfgaard ordusunda ateş açmak için bir ton sihir kullandıktan sonra kayboluyor, ancak muhtemelen iyi gitmedi. Sezon sona erdiğinde Yennefer herkesin bahsettiği kişidir.


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Related Posts

Yorum Bırak

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku


FantasGEEKe Abone Ol

FantasGEEK Posta listemize abone olarak yeni içeriklerden ilk senin haberin olsun

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.